אפיקים שירות לקוחות

אפיקים שירות לקוחות

1900-72-4812
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

ימי ושעות פעילות המוקד:
יום א'-ה': 24/7
שישי: מהשעה 6:00 עד שעה לפני כניסת השבת.
(זמין במוצ"ש)

שירות לקוחות אפיקים – מידע כללי
חברת אפיקים תחבורה ציבורית בע"מ הוקמה בשנת 2008. החברה היא חלק מקבוצת סלע אחזקות. שירותי התחבורה הציבורית של החברה כוללים תחברה ליעדים מרכזיים, ביניהם ירושלים- בני ברק, אשדוד, טבריה, יבנה, רחובות, יישובי השומרון, אשקלון, תל אביב, ראשון לציון ואחרים. פעילות החברה פועלת בקווים עירוניים, בין עירוניים וכן קווים ממוגנים.
בחברת אפיקים פועלים כ-145 קווי תחבורה ציבורית. צי הרכב של החברה מונה מעל שלוש מאות וחמישים כלי תחבורה. רוב כלי התחבורה הם חדשניים ועם טכנולוגיה מתקדמת.
החברה מציעה גם שירותי הסעות מיוחדים ולאחרונה אף השיקה שרות נוסף- שירות קריאה טלפונית, on demand. שירות זה מיועד לתושבי הישוב צופים, שבאפשרותם להתקשר למוקד החברה, טלפון 03-5252555 עד לשעתיים לפני מועד הנסיעה ולשריין לעצמם מקום באוטובוס. מסלול הקו מתחיל בישוב צופים לפי לוח הזמנים וממשיך לתל אביב או לצומת רעננה, בהתאם לדרישה ולצורך.
תעריפי חברת אפיקים זהים לתעריפי חברות אחרות לתחבורה ציבורית. בנוסף, יזמה החברה את כרטיס אפיקמפוס. כרטיס זה הושק על ידי חברת אפיקים בשיתוף עם משרד התחבורה. מטרתו לעודד סטודנטים אשר מתגוררים בשומרון ולומדים במוסדות אקדמיים שונים ברחבי הארץ או בשומרון עצמו, להיעזר בשירותי התחבורה הציבורית שמפעילה החברה ובמחיר האטרקטיבי ביותר. השימו שבכרטיס אפיקמפוס תקף בכל קוו חברת אפיקים ובכל קווי השירות בגוש דן. כמו כן יכולים הסטודנטים לעשות שימוש בכרטיס לכל מטרה וללא הגבלה. ההנחה הניתנת על כרטיס זה היא בגובה של שבעים וחמישה אחוזים.
אוכלוסיות נוספות הנהנות ממחירים מוזלים הם חיילים בשירות סדיר או קבע, הרשאים לנסיעה ללא תשלום בכל קווי הנסיעה למעט לאלת וממנה. סטודנטים שאינם מצויים בתוכנית אפיקמפוס זכאים לחמישים אחוזי הנחה בכל אמצעי הכרטוס, למעט חופשי חודשי של רב קו. כרטיסיית נוער נמכרת בהנחה של חמישים אחוזים.

שירות לקוחות אפיקים- טלפונים ומידע חשוב
חברת אפיקים מציעה מספר דרכים לקבלת מידע מגוון:
• מוקד מידע ארצי: טלפון 1900-72-7489 מוקד זה פועל עשרים וארבע שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע ומספק מענה בנוגע ללוחות זמנים, מסלולי הקווים, שינויים ועדכונים, מחירים ותעריפים ושאלות נוספות.
• מוקדים מאוישים לפי אזורים: מוקדים אלו מספקים, כמו המוקד הארצי, מענה לכל שאלה עם אפשרות לקבלת עדכונים נקודתיים בהתאם לאזור המדובר. שעות הפעילות הן כדלקמן:
– טבריה, בני ברק, אשדוד ויבנה: טלפון 6686* או 052-9996686: ימים א'-ה' 24 שעות ביממה. יום ו': 06:00עד שעה לפני כנסת השבת. מוצ"ש: החל מצאת השבת ואילך.
– שומרון: 03-5252555: ימים א'-ה' 24 שעות ביממה, יום ' 06:00 עד לשעה לפני כניסת השבת, מוצ"ש: מצאת השבת ואילך.
כמו כן מפעילה חברת אפיקים תחנת מודיעין המשמשות למסירת מידע על קווי השירות והמסלולים וכן להנפקת כרטיסי רב קו. התחנות ממוקמות באזורים הבאים:
טבריה: תחנה מרכזית, ימים א'-ה' 08:00-16:00
אשדוד: שד, מנחם בגין פינת שד' הרצל, קניון הסיטי. ימים א'-ה' 07:00-19:00, ימי שישי: 07:00-13:00
שומרון: רחוב קרית המדע, מול המשטרה, אריאל. ימים א'-ה' 08:00-16:30

כתובת אתר האינטרנט של חברת אפיקים: http://www.afikim-t.co.il/index.asp

שירות לקוחות אפיקים- טיפים
כדאי להכנס לעמוד הפייסבוק של חברת אפיקים. בעמוד ניתן לקבל מידע מגוון וגם להשתתף בתחרויות שונות ולזכות בפרסים. כתובת העמוד: https://www.facebook.com/afikim.trasportation

עוד טיפ: בכל עמדות השירות והמודיעין של חברת אפיקים ניתן גם להנפיק כרטיסי רב קו.
טיפ נוסף: כל עמדות השירות משמשות גם כמחלקת אבדות ומציאות.
טיפ אחרון: סטודנטים? לומדים בשומרון או גרים בשומרון? אל תשכחו לנצל את אפיקמפוס וליהנות מהנחה גבוהה במיוחד של שבעים וחמישה אחוזים.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


דרג את השירות

שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
יש לכם טיפים מועילים ועדכניים על אפיקים שירות לקוחות?
נשמח אם תשתפו אותנו בתגובה לעמוד!

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לידיעתכם: אתר שירות לקוחות.com אינו מייצג ואינו קשור בשום צורה שהיא לחברות או המוסדות המצוינים באתר. המספר מעלה הינו מספר פרימיום בעלות רגילה בהתאם לתוכנית המשתמש ובתוספת של חמישים אגורות לדקה והוא חלק משירותי הקלטה ותיעוד השיחות כולל דירוג רמת שירות של החברות וטיפים של לקוחות לפני התקשרות עם מוקדי השרות השונים. האתר מרכז עבור הגולשים מספרי טלפון לשירות לקוחות ותמיכה טכנית כולל שירותי הקלטה ותיעוד השיחות לצרכי בקרה
Google+ | תקנון האתר