אלבר שירות לקוחות

אלבר שירות לקוחות

1900-72-4796
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

ימי ושעות פעילות המוקד:
ימים א'-ה': 24/7
שישי: לא ידוע.

שירות לקוחות אלבר – ערוצי שירות
חברת אלבר הינה אחת החברות הגדולות והמובילות בתחום השכרת הרכב בישראל ומחוצה לה. מדובר בחברה אשר ברשותה צי מכוניות נכבד ביותר, עם מגוון סוגים ודגמים המיועדים למטרות ספציפיות ולצרכים מסוימים, אשר מבדילים את סוגי ההשכרה זה מזה, מטיולי משפחות, נסיעות עסקים וגיחה בין עירונית מהירה, ועד לנסיעות ארוכות במשעולים בעייתיים, המצריכים נפח מנוע מעט גדול יותר ממכוניות ממוצעות. חברת אלבר הינה חברה מקבוצת אלעזרא אשר פועלת בתחומים נוספים בענף הרכב, בין היתר: ליסינג תפעולי, ליסניג לפרטיים, מכירת כלי רכב, מימון לרכב, טרייד אין ועוד. בזכות המגוון הרחב שלה, אלבר משרתת את המגזר העסקי והמגזר הפרטי כאחד.
לחברת אלבר 22 סניפים המיועדים למכירת רכב, 14 סניפים המיועדים להשכרת רכבים ו- 12 סניפים נוספים לשירותי ליסינג, כאשר כל הסניפים קיימים בפריסה ארצית. אלבר מובילה בתחום הליסינג התפעולי וניהול ציי רכב, זאת תוך ניסיון שצברה לעצמה במהלך השנים. כמו כן, מציעה אלבר חבילות טרייד אין משתלמות במיוחד, העוזרות ללקוח בניסיונו להפוך רכב ישן לחדש. כתובת אתר האינטרנט של חברת אלבר הינו: www.albar.co.il. כתובת למשלוח דואר: חברת אלבר, מחלקת פניות הציבור, רחוב אריה שנקר 13, ראשון לציון. כותבת דוא"ל: [email protected]

שירות לקוחות אלבר – מספר טלפון
באלבר שירות לקוחות ישנו מוקד טלפוני הפועל 24 שעות ביממה ומאפשר מתן מענה לכל לקוח בכל זמן, במהלך היום או הלילה. שירות הלקוחות במוקד הטלפוני נותן מענה בשלל נושאים ובמגוון תחומי הרכב, כמו גם בכל הנוגע לתקלות ובעיות שונות, תפעול הרכב ועוד. במוקד קיימת מערכת לניתוב שיחות נכנסות מלקוחות בנושאי תקלות, תפעול, תיאום טיפולים תקופתיים, חילוצים, תיאום מבחן רישוי, בירורים ועוד. המוקד פעיל גם בשבתות וחגים.
טלפון מוקד 24 שעות: 1-700-700-160 פקס: 03-6151726. טלפון נוסף לתיאום טיפולים תקופתיים, תיאום מבחן רישוי, חילוץ ובירורים נוספים: 3537*. בטלפון זה, מסופק גם מענה ללקוחות בכל הקשור בגרירות. לנושאים שונים, קיים טלפון המיועד לפניות הציבור במספר: 03-6151726. בנוסף למענה טלפוני, מפעילה אלבר שירות לקוחות ניידות שירות. ניידות אלו פועלות במהלך כל השנה (למעט יום כיפור) ומעניקות שירות במשך 24 שעות ביממה. תפקידן לתת פתרונות ללקוחות בנושאי אזעקות, בעיות הנעה ומצבר, מערכות מיגון ואימבולייזר.

שירות לקוחות אלבר – טיפ
במידה ואכן הייתם זקוקים למוקד טלפוני ולנציג שירות בנוגע לכל נושא – בין אם תפעולי, טיפול בתקלות, תיאום מבחן רישוי, או כל דבר אחר, מומלץ להכין את כל המסמכים ופרטיכם האישיים מראש, עד כמה שניתן. מעבר לחיסכון בזמן, באופן זה יוכל הנציג לטפל בבעיה בגללה התקשרתם דרך הטלפון, ולחסוך מכם נסיעה למוסך, או לחכות לניידת שירות של אלבר וכן הלאה. כך, תעזרו לנציג השירות של אלבר לעזור לכם ביתר קלות וללא עיכובים מיותרים.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


דרג את השירות

שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יש לכם טיפים מועילים ועדכניים על אלבר שירות לקוחות?
נשמח אם תשתפו אותנו בתגובה לעמוד!

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לידיעתכם: אתר שירות לקוחות.com אינו מייצג ואינו קשור בשום צורה שהיא לחברות או המוסדות המצוינים באתר. המספר מעלה הינו מספר פרימיום בעלות רגילה בהתאם לתוכנית המשתמש ובתוספת של חמישים אגורות לדקה והוא חלק משירותי הקלטה ותיעוד השיחות כולל דירוג רמת שירות של החברות וטיפים של לקוחות לפני התקשרות עם מוקדי השרות השונים. האתר מרכז עבור הגולשים מספרי טלפון לשירות לקוחות ותמיכה טכנית כולל שירותי הקלטה ותיעוד השיחות לצרכי בקרה
Google+ | תקנון האתר