מודיעין דן

מודיעין דן

1900-72-4781
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

ימי ושעות פעילות המוקד:
יום א'-ה': 05:30 - 24:00
שישי וערבי חג: 6:00 - 15:00

שירות לקוחות דן – מידע כללי
חברת דן היא חברת האוטובוסים הגדולה ביותר בגוש דן. החברה נוסדה טרם קום המדינה ועושים בה שימוש כשבעה עשר מליון נוסעים בחודש. חברת דן מתפעלת עשרות קווים עירוניים ובין עירוניים. עד לרפורמה שיזם משרד התחברה ואשר בעקבותיה נפתחה האפשרות לחברות תחבורה נוספות להציע שירותי תחבורה ציבורית, היתה דן החברה הגדולה ביותר בישראל, לצד חברת אגד.
חברת דן פועלת בעשרים ושתיים רשויות מקומיות ברחבי גוש דן. בנוסף מתפעלת החברה את קו 400 המקשר בין הערים בני ברק וירושלים. החברה מפעילה מעל 1200 אוטובוסים ומועסקים בה כ- 2500 עובדים.
לחברת דן 130 קווים עם מעל ארבעת אלפים נקודות עצירה. הקווים חוצים את הערים תל אביב, רמת גן, בני ברק, פתח תקווה, תל השומר, בת ים ועוד. קו 5 הוא הקו הוותיק ביותר של החברה הוא מופעל משנת 1930.
חברת דן מפעילה בשיתוף עם עיריית תל אביב קו תיירותי פתוח המסייר בין מוקדי התיירות העיקריים בעיר. כמו כן מפעילה החברה בית ספר לנהיגת אוטובוסים וכמאה אוטובוסים המשמשים לצורכי תיירות.
בחלק מקווי דן קיימים שירותי אינטרנט אלחוטי בחינם.
בנוסף לכרטיסי רב קו המשמשים כיום את מרבית חברות האוטובוסים, בדן מתאפשרת גם רכישת כרטיסים משולבים לאוטובוס ולרכבת, בזכות שיתוף פעולה של החברה עם רכב ת ישראל. כמו כן, נוסעים בקווי דן הזקוקים להחליף אוטובוס כדי להגיע ליעדם, פטורים מתשלום נוסף עבור האוטובוס השני. חברת דן מנפיקה גם כרטיסי חופשי חודשי, חופשי יומי ואחרים, המאפשרים חסכון ניכר במחירי הנסיעה. החבר המעניקה הנחות משמעותיות לסטודנטים, בני נוער, ואזרחים ותיקים, גם עבור נסיעה בודדת.

שירות לקוחות דן – מספר טלפון
מרכז שירות הלקוחות של חברת דן מורכב ממרכזיית מודיעין דן המספקת מידע באמצעות מענה קולי וכן שירות לקוחות מאויש הפועל במוקד.
– מענה אנושי- מספק מידע כמו תעריפי נסיעה, הנחות והטבות, קווים מיוחדים כדומה. כמו כן ניתן לקבל מידע לגבי שינויים במסלולי הנסיעה עקב עבודות בכביש, הפגנות, מרוצים וכדומה וכן מענה טיפול בפניות שונות, ביניהן בנוגע לאבידות ומציאות. טלפון שירות לקוחות דן- 03-6394444 או 3456* מהנייד.
• מענה אלקטרוני- באמצעות ניתן לקבל מידע על לוחות זמנים של קווי דן, שינויים זמניים בקו, מסלולי הקווים, כתובות של תחנות אוטובוס, תעריפי נסיעה, שעות פעילות משרדי דן.מספר הטלפון של שירות לקוחות דן במענה האלקטרוני זהה למספר במוקד המאויש: 03-6394444 או 3456* מהנייד.
– שעות פעילות מודיעין דן ושירות לקוחות מאויש: ימים א'-ה': 05:30-24:00, ימי ו' וערבי חג: 06:00-15:00, מוצאי שבת וחג: מצאת השבת ועד חצות.
– שעות פעילות המענה האוטומטי הקולי: 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.
– פניות הציבור: [email protected]
לרשות הנוסעים מצויות עמדות מודיעין דן בתחנות המרכזיות, המספקות מידע כללי ומידע נקודתי לגבי הקווים השונים:
• תחנה מרכזית חדשה, קומה 7: שעות פעילות ימים א'-ה': 07:00-19:00, ימי ששי וערבי חג: 07:00-13:00, מוצאי שבת וחג: 19:00-22:00.
• רכבת מרכז, מסוף 2000: ימים א'-ה':07:00-15:00, ימי שישי וערבי חג: 07:00-13:00. במוצאי שבת וחג העמדה סגורה.
כתובות נוספות:
משרדי הנהלת דן: שדרות שאול המלך 39-41, תל אביב. שעות הפעילות במשרדים: ימים א'-ה' בשעות 08:00-15:00.
אתר אינטרנט של חברת דן: http://www.dan.co.il/
פקס: 03-6933466

שירות לקוחות דן – טיפים
נכון שתמיד עדיף לשוחח עם מוקדן במענה האנושי אולם זמן ההמתנה למענה זה הוא ארוך יותר. נסו להיעזר במענה האלקטרוני. בכל שלב בו תרצו לעבור למוקד המאויש, כל שעליכם לעשות הוא להקיש כוכבית ולקבל מענה ממוקדן.
עוד טיפ: אם איבדתם חפץ או פריט באחד מקווי דן, תוכלו לפנות למוקד שיעביר אתכם למחלקת אבידות ומציאות. זכרו כי חברת דן שומרת על חפצים אבודים לתקופה של שלושה חודשים בלבד ולאחר מכן הם נמסרים כתרומה או למשטרה. חשוב להזדרז ולטעון את מה ששייך לכם.
טיפ אחרון: השתמשו באתר דן המספק מידע מפורט, מקיף, נרחב ועדכני.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


דרג את השירות

שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
יש לכם טיפים מועילים ועדכניים על מודיעין דן?
נשמח אם תשתפו אותנו בתגובה לעמוד!

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לידיעתכם: אתר שירות לקוחות.com אינו מייצג ואינו קשור בשום צורה שהיא לחברות או המוסדות המצוינים באתר. המספר מעלה הינו מספר פרימיום בעלות רגילה בהתאם לתוכנית המשתמש ובתוספת של חמישים אגורות לדקה והוא חלק משירותי הקלטה ותיעוד השיחות כולל דירוג רמת שירות של החברות וטיפים של לקוחות לפני התקשרות עם מוקדי השרות השונים. האתר מרכז עבור הגולשים מספרי טלפון לשירות לקוחות ותמיכה טכנית כולל שירותי הקלטה ותיעוד השיחות לצרכי בקרה
Google+ | תקנון האתר