הנתיב המהיר שירות לקוחות

הנתיב המהיר שירות לקוחות

1900-72-4815
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

ימי ושעות פעילות המוקד:
ימים א'-ה': 07:00 - 18:00
שישי וערבי חג: 07:00 - 12:00

הנתיב המהיר שירות לקוחות
פרויקט הנתיב המהיר הינו כביש באורך 13 ק"מ המשתרע ממחלף נתב"ג עד למחלף קיבוץ גלויות. הפרויקט יוסד ע"י חברת כביש חוצה ישראל בע"מ שמונתה ע"י הממשלה על מנת לתת עדיפות בדרכים לתחבורה ציבורית ולרכב רב תפוסה. הרעיון שעומד מאחורי הנתיב המהיר הוא שבקטע בו מתרכז עומס התנועה, יהיה כביש נוסף שייעל את אופן זרימת התנועה. יתרונות נוספים לפרויקט הנתיב המהיר: חסכון בצריכת דלק, צמצום בזיהום אוויר, קידום הנסיעה בכלי רכב גדולים ועידוד השימוש בתחבורה ציבורית ועוד.
הרישום לשירות הינו בחינם, אולם הנסיעה בכביש כרוכה בתשלום חודשי קבוע.

הנתיב המהיר – כל הדרכים ליצירת קשר
ניתן לקבל מידע אודות שירות הנתיב המהיר בהרחבה דרך אתר האינטרנט של החברה, בכתובת: www.fastlane.co.il. באתר ניתן למצוא רישום מקוון לשירות, מפת מסלול הנתיב המהיר, מידע אודות שירות חנה וסע, שאלות נפוצות במגוון תחומים, תשלום וצפייה בחשבוניות, הורדת טפסים שימושיים, צפייה בנסיעות שבוצעו, עדכון פרטי רכב ואפשרות להיכנס לחשבון האישי בנתיב המהיר.
בנוסף, ניתן ליצור קשר עם נציגי שירות באמצעות טופס מקוון באתר, או במוקד המרכזי לשירות לקוחות בשעות הפעילות.
כמו כן, ניתן ליצור קשר עם החברה המפעילה את הפרויקט, חברת כביש חוצה ישראל בע"מ, במייל: [email protected], בפקס שמספרו: 03-6255887, או בכתובת למשלוח מכתבים: רח' יגאל אלון 65, מגדל טויוטה תל אביב, 6744316.
הנתיב המהיר – טלפונים ושעות פעילות
שעות הפעילות של מוקד שירות הלקוחות הטלפונים, בימים א'- ה' בין השעות 07:00-18:00 ובימי ו' וערבי חגים בין השעות 07:00-12:00, בטלפון 3633* או 073-2100400 או באמצעות מספר הפקס: 03-9169838.

הנתיב המהיר – טיפים שימושיים
טיפ ראשון: בצמוד לנתיב המהיר הוקם מערך הסעות המאפשר לקבל הסעות הלוך ושוב לאזור הקריה בת"א והבורסה בר"ג. שעות הפעילות של ההסעה: בימים א'-ה' בין השעות 06:00-23:00. כדאי לדעת שבשעות השיא (מוקדם בבוקר ולפנות ערב) ההסעה יוצאת כל חמש דקות.
טיפ שני: רכב רב תפוסה (רכב ובו נהג+ שלושה נוסעים או יותר) יכול לנסוע בנתיב המהיר ללא תשלום. עם זאת, כדאי לשים לב שהפטור מתשלום לא ניתן אוטומטית ויש לעבור קודם במתחם ה"חנה וסע".
טיפ שלישי: פרט לשאלות הנפוצות המופיעות באתר, ניתן לקרוא שאלות נוספות בדף הפייסבוק של הנתיב המהיר. כדי להיכנס לדף יש להקליק על אייקון הפייסבוק.
טיפ רביעי: באתר האינטרנט של הנתיב המהיר ניתן לבצע בקלות ובנוחות מגוון שירותים המיועדים למנויים בלבד, כגון: הדפסת חשבונית, שינוי פרטים אישיים, צפייה בנסיעות שבוצעו, עדכון פרטי רכב ועוד. להרשמה לחשבון האישי של הנתיב המהיר יש להקליד את מספר הרכב, פרטי המנוי, כתובת בעל הרכב ואמצעי התשלום. במידה והרכב לא רשום על שמכם, הורידו טופס ייפוי כוח לצורך ביצוע הרישום.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


הנתיב המהיר שירות לקוחות
4.77 (95.38%) 13 votes

שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
יש לכם טיפים מועילים ועדכניים על הנתיב המהיר שירות לקוחות?
נשמח אם תשתפו אותנו בתגובה לעמוד!

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לידיעתכם: אתר שירות לקוחות.com אינו מייצג ואינו קשור בשום צורה שהיא לחברות או המוסדות המצוינים באתר. המספר מעלה הינו מספר פרימיום בעלות רגילה בהתאם לתוכנית המשתמש ובתוספת של חמישים אגורות לדקה והוא חלק משירותי הקלטה ותיעוד השיחות כולל דירוג רמת שירות של החברות וטיפים של לקוחות לפני התקשרות עם מוקדי השרות השונים. האתר מרכז עבור הגולשים מספרי טלפון לשירות לקוחות ותמיכה טכנית כולל שירותי הקלטה ותיעוד השיחות לצרכי בקרה
Google+ | תקנון האתר