קווים טלפון

קווים טלפון

1900-72-4806
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

ימי ושעות פעילות המוקד:
ימים א'-ה': 08:00-15:00
שישי: לא ידוע.

שירות לקוחות קווים – סקירת חברה

קווים, תחבורה ציבורית בע"מ הוקמה בשנת 2002. היא ספקית התחבורה העיקרית של בקעת אונו, פתח תקווה, העמק, אשכול, ראש העין והסביבה. כיום נחשבת חברת קווים לחברה המפעילה תחבורה ציבורית השלישית בגודלה בארץ, אחרי החברות אגד ודן. החברה הולכת ומתפתחת ובמהלך השנים זכתה במכרזים להפעלת קווי תחבורה ציבורית באזורים נוספים, ביניהם חדרה ונתניה, מודיעין מכבים רעות ועוד.
בשנת 2010 התמזגה חברת קווים עם חברת עילית קווי תחבורה בע"מ. בבעלות החברה כארבע מאות כלי תחבורה ומועסקים בה כשבע מאות נהגים.

משנת 2008 עושה חברת קווים שימוש בכרטיסי נסיעה חכמים מסוג "רב קו". מחרי הנסיעה זהים למחירי חברות האוטובוסים האחרות וניתן לרכוש גם כרטיסים מסג חופשי חודשי לפי אזורי פעילות וקווי הנסיעה. כרטיסים מסוג חופשי חודשי מקנים הנחה במחירי הנסיעה. כמו כן ניתנות הנחות במחירי הנסיעה לצעירים, חיילים ולאזרחים וותיקים. ההנחות לסטודנטים עבור רכישת כרטיסי נסיעה מסוג חופשי חודשי, שנתיים או תקופתיים הן משמעותיות ומכירת הכרטיס המוזל מותנית בהצגת תעודת סטודנט בתוקף.

חברת קווים פועלת למען הקהילה ונרתמת מדי שנה לתמיכה בעמותות למען אנשים עם מוגבלויות. כמו כן, כל כלי התחבורה של חברת קווים הם נגישים לבעלי מוגבלויות וכוללים מתקן הרמה לכסאות גלגלים, מקומות ישיבה מסומנים לבעלי מוגבלות ומקום מרוח לכסא גלגלים. כמו כן קיימת מערכת כריזה פנימית וחיצונית בכל האוטובוסים ולוחות מידע אלקטרונים קריאים וברורים.

בשנת 2009 החלה החברה להפעיל את השירות הטלפוני Next Bus. שירות זה מספק מידע לנוסעים על מעד הגעת האוטובוס לתחנה בה הם מצויים. מספר הטלפון של השירות: 050-500-60-70.

שירות לקוחות קווים – מספר טלפון
מוקד שירות הלקוחות והמידע הארצי של חברת קווים מספק מידע רב ומפורט בנשאים מגוונים, ביניהם לוחות זמני הנסיעה בקווים השונים, תעריפי נסיעה, מסלולי נסיעה וכדומה. להלן פרטי קווים טלפון ומידע חשוב נוסף:

• טלפון שירות לקוחות ומרכז מידע ארצי: 8787*. טלפונים נוספים: 072-2588787, 052-9998787
• שעות פעילות המוקד (שירות לקוחות ומידע ארצי):
– ימי ראשון: בין השעות 06:30-23:00
– ימי שני עד חמישי: בין השעות 07:00-23:00
– ימי שישי: בין השעות 08:00-15:00
– מוצאי שבת: בין השעות 20:00-23:00
• טלפון פניות ציבור: 2060*. טלפון נוסף: 03-7732060
• דוא"ל פניות ציבור: [email protected]
• כתובת למשלוח מכתבים: רחוב הרוקמים 26 חולון, בניין B, בניין עזריאלי.

שירות לקוחות קווים – טיפים
כתובת אתר האינטרנט של חברת קווים היא: http://www.kavim-t.co.il/home/
מומלץ לעשות בו שימוש לפני התקשרות עם שירות הלקוחות, במיוחד במועדים בהם מוקד שירות לקוחות קווים אינו פעיל. באתר תוכלו למצוא פירוט מלא של מסלולי הנסיעה, זמני היציאה של האוטובוסים מתחנת המוצא, זמני הגעה של האוטובוס לתחנה בה אתם ממתינים, מסלול מלא של האוטובוס, כולל מפה והסברים ופירוט כל כתובות התחנות לטעינת הכרטיסים. כמו כן תמצאו באתר תעריפי נסיעות ועדכונים חשובים, למשל שינויים בזמני הנסיעה עקב חגים וכיוצ"ב.

טיפ נוסף: לידיעתכם, חברת קווים מפעילה רכזת נגישות לפניות בנושא נגישות לאנשים עם מוגבלויות, מחלקת אבידות ומציאות ומחלקה לפניות הציבור בכל נושא אחר.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


דרג את השירות

שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
יש לכם טיפים מועילים ועדכניים על קווים טלפון?
נשמח אם תשתפו אותנו בתגובה לעמוד!

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לידיעתכם: אתר שירות לקוחות.com אינו מייצג ואינו קשור בשום צורה שהיא לחברות או המוסדות המצוינים באתר. המספר מעלה הינו מספר פרימיום בעלות רגילה בהתאם לתוכנית המשתמש ובתוספת של חמישים אגורות לדקה והוא חלק משירותי הקלטה ותיעוד השיחות כולל דירוג רמת שירות של החברות וטיפים של לקוחות לפני התקשרות עם מוקדי השרות השונים. האתר מרכז עבור הגולשים מספרי טלפון לשירות לקוחות ותמיכה טכנית כולל שירותי הקלטה ותיעוד השיחות לצרכי בקרה
Google+ | תקנון האתר