כביש 6 שירות לקוחות

כביש 6 שירות לקוחות

1900-72-4750
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

ימי ושעות פעילות המוקד:
ימים א'-ה': 20:00 - 08:00
שישי: 13:00 - 08:00

כביש 6 שירות לקוחות
כביש 6 הינו כביש האגרה הראשון בישראל, המשמש כציר תנועה מרכזי בין צפון הארץ לדרומה. מייסדת כביש 6 היא חברת "דרך ארץ", שנבחרה ע"י הממשלה כזכיינית להקמתו והפעלתו. החברה דואגת לתפעול מערכות האגרה ובקרת התנועה, תחזוקת הכביש, שירות ללקוחות הכביש, תיקון תקלות, גבייה ועוד. בניגוד לכבישים אחרים בארץ, כביש 6 אינו ממומן מכספי ציבור, אלא במימון פרטי ולכן כל נסיעה כרוכה בתשלום. התשלום לכביש מתבצע באמצעות אחד מששת ערוצי התשלום: האינטרנט, הסמאטרפון, סריקת הברקוד שבגוף החשבונית, מענה קולי ממוחשב, מרכזי השירות, ברשתות מגה ומגה בול או בסניפי הבנק המסחריים.

כביש 6 – כל הדרכים ליצירת קשר
מנויי כביש 6 יכולים לקבל מידע על אופני תשלום, על מסלולי הכביש ועל תעריפים באמצעות אתר האינטרנט של כביש 6 בכתובת: http://www.kvish6.co.il/. מנויי כביש 6 יכולים לבצע מגוון פעולות בשירות עצמי: צפייה בפירוט הנסיעות, לקבל את החשבונית החודשית במייל, לשלם חשבוניות, לעדכן את פרטי הרכב, להוסיף רכבים למנוי ועוד ועוד. כמו כן, ניתן לקבל פירוט על מסלולי טיול לאורך הכביש, מפות ומסלולים, דיווחי תנועה, שאלות נפוצות בנושאים כלליים או בתחומי שירות לקוחות, תשלומים או מנויים ואפשרות ליצור קשר עם נציג שירות באמצעות טופס מקוון.
כמו כן, ניתן ליצור קשר במרכזי השירות הפרוסים בכל רחבי הארץ או במוקד השירות הטלפוני בשעות הפעילות.
הממונה על פניות הציבור, הגב' שמרית שלומוביץ'- שטיין מטפלת בפניות ותלונות הקשורות לתפעול הכביש ולהתנהלות החברה. ניתן לפנות לשמרית באמצעות הדוא"ל: [email protected], באמצעות הפקס שמספרו: 03-6255887, או בדואר לכתובת: רח' יגאל אלון 65 (מגדל טויוטה) תל אביב, 6744316. הפניות תענינה לפי מידת הדחיפות.

כביש 6 – טלפונים ושעות פעילות
– שעות פעילות מרכזי השירות של כביש 6 מפורסמים באתר האינטרנט תחת הקטגוריה "מרכזי שירות".
– מוקד שירות הלקוחות הטלפוני פעיל בימים א'-ה' בין השעות 08:00-20:00 ובימי ו' וערבי חג בין השעות 08:00-13:00, בטלפון: 6116* או 03-9081111.
– מוקד השירות הטלפוני מאפשר למנויים לדווח על תקלות או מפגעים בכביש בשלוחה מספר 7. חדר הבקרה של כביש 6 מאויש וזמין לרשות הלקוחות 24 שעות ביממה.

כביש 6 – טיפים שימושיים
טיפ ראשון: באפשרותכם לשלוח שאלה לממשק הממוחשב באתר (ע"י הקלקה על קטגורית "שירות לקוחות") ולקבל תשובה מידית. במידה ולא קיבלתם תשובה המניחה את דעתכם, ניתן ללחוץ על "שאל נציג" ולקבל תשובה במייל בהקדם.
טיפ שני: ניתן לשלם חשבונית לכביש 6 גם בסמארטפון. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתר כביש 6 באמצעות הסמארטפון, להקליק על "לתשלום חשבוניות" ולשלם.
טיפ שלישי: אם אתם מרבים לנסוע דרך כביש 6, וודאי תרצו לדעת היכן יש תחנות דלק המאפשרות לכם תדלוק והתרעננות. רשימת תחנות הדלק מפורטת תחת קטגורית "מידע לנוסע".

כביש 6 – טלפונים

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


דרג את השירות

שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יש לכם טיפים מועילים ועדכניים על כביש 6 שירות לקוחות?
נשמח אם תשתפו אותנו בתגובה לעמוד!

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לידיעתכם: אתר שירות לקוחות.com אינו מייצג ואינו קשור בשום צורה שהיא לחברות או המוסדות המצוינים באתר. המספר מעלה הינו מספר פרימיום בעלות רגילה בהתאם לתוכנית המשתמש ובתוספת של חמישים אגורות לדקה והוא חלק משירותי הקלטה ותיעוד השיחות כולל דירוג רמת שירות של החברות וטיפים של לקוחות לפני התקשרות עם מוקדי השרות השונים. האתר מרכז עבור הגולשים מספרי טלפון לשירות לקוחות ותמיכה טכנית כולל שירותי הקלטה ותיעוד השיחות לצרכי בקרה
Google+ | תקנון האתר