ליסקאר שירות לקוחות

ליסקאר שירות לקוחות

1900-72-4842
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

ימי ושעות פעילות המוקד:
ימים א'-ה': 08:00-16:00
שישי: לא ידוע.

שירות לקוחות ליסקאר – ערוצי שירות
קבוצת ליסקאר הינה חברת ליסינג ומימון, אחת מהגדולות והמובילות בתחום זה בישראל. ליסקאר מציעה מסלולים שונים של ליסינג – בין היתר ליסינג תפעולי, ליסינג מימוני וליסינג לציוד. בחברה ישנה מחלקה יעודית למסלול האחרון, כאשר היא מתמחה בליסינג לציוד כמו רכבי גיזום, פינוי אשפה, מעמיסים, ציוד לרשויות הכולל רכבי טיטוא, רכבי ציוד חקלא ועוד. מערך השירות בליסקאר כולל מכירת כלי רכב, טרייד אין, צי רכבי יוקרה, אמצעי מיגון שונים, תוספים ואביזרי נוחות לרכב, ביטוח ושירותי תדלוק. בכל עסקת ליסינג, זוכים לקוחותיה של ליסקאר למלווה אישי, צמוד ומקצועי לכל אורכה של תקופת העסקה.
ניתן ליצור קשר עם מנהלי תיקי הלקוחות בטופס פניה מקוון הנמצא באתר שכתובתו: www.leascar.co.il.
ישנם מספר סניפים של ליסקאר הממוקמים בחיפה, באר שבע, ירושלים ופתח תקווה, כאשר המשרד הראשי של החברה ממוקם בחיפה. מספר הטלפון במשרד הראשי הינו: 04-8422727. כתובת למשלוח דואר: שדרות ההסתדרות 72, מפרץ חיפה. ת.ד 33587, מיקוד: 31334, חיפה. כתובת דוא"ל: [email protected]

שירות לקוחות ליסקאר – מספר טלפון
ניתן להשיג את מוקד שירות הלקוחות בטלפון מספר 1900-72-1901. מוקד ליסקאר שירות לקוחות פועל בימים א' – ה' בין השעות 16:00 – 8:00. כמו כן, ניתן ליצור קשר עם נציג שירות בצ'אט הנמצא באתר האינטרנט בימים א'-ה' בין השעות 9:00-24:00, או באמצעות פנייה מקוונת. במידה וניסיתם להשיג נציג שירות בזמן שהצ'אט סגור – ניתן להשאיר הודעה ואחד מנציגי ליסקאר שירות לקוחות יחזור אליכם בהקדם. כבר דרך הטופס המקוון הנמצא באתר, ניתן לקבל המלצות וייעוץ על עסקות ליסינג, רכבים יד שניה וכיוצא בזה.
במידה וסגרתם עסקה, מגיע לכם כאמור מנהל תיק לקוחות, שהינו מלווה אישי הצמוד לכל אורכה של תקופת העסקה. מנהלי תיקי הלקוחות ישמחו לענות על כל שאלה או בירור בטלפון מספר 3900*. מספר הפקס הינו: 04-8422189.

שירות לקוחות ליסקאר – טיפים
לפני שמבצעים עסקת ליסינג, יש המון פרטים קטנים וגדולים שכדאי לשים אליהם לב. מכיוון שמדובר בתחום רחב בעל אפשרויות רבות והסתעפויות לכל עסקה, מומלץ לבדוק את מילון המונחים המלא שמציעה ליסקאר שירות לקוחות. בדיקת מילון המונחים מומלצת על מנת להבין טוב יותר ולהתמקצע בסוג הליסינג המתאים ביותר עבורכם, בין אם ברשותכם עסק קטן או גדול, בין אם הינכם מהמגזר הפרטי או הציבורי, וזהו רק קצה הקרחון.
טיפ נוסף שמומלץ בעת ביצוע עסקאות ליסינג יהיה קשור לשיקולים הנלווים שיש להתייחס אליהם, היינו – בחירת עסקת הקנייה המשתלמת ביותר עבור הצרכים המסוימים של כל עסק. כך למשל, יש לשים לב לזמינות כוח האדם לטיפול ברכבים. אם מדובר בחברה גדולה עם מספר רכבים גדול בהתאם, כדאי לתת את הדעת לכוח האדם שאמון לטפל בכל אותם רכבים.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


דרג את השירות

שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

יש לכם טיפים מועילים ועדכניים על ליסקאר שירות לקוחות?
נשמח אם תשתפו אותנו בתגובה לעמוד!

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לידיעתכם: אתר שירות לקוחות.com אינו מייצג ואינו קשור בשום צורה שהיא לחברות או המוסדות המצוינים באתר. המספר מעלה הינו מספר פרימיום בעלות רגילה בהתאם לתוכנית המשתמש ובתוספת של חמישים אגורות לדקה והוא חלק משירותי הקלטה ותיעוד השיחות כולל דירוג רמת שירות של החברות וטיפים של לקוחות לפני התקשרות עם מוקדי השרות השונים. האתר מרכז עבור הגולשים מספרי טלפון לשירות לקוחות ותמיכה טכנית כולל שירותי הקלטה ותיעוד השיחות לצרכי בקרה
Google+ | תקנון האתר