מטרופולין שירות לקוחות

מטרופולין שירות לקוחות

1900-72-4832
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

ימי ושעות פעילות המוקד:
יום א'-ה': 7:30- 17:30
שישי וערבי חג: 8:00-14:00

שירות לקוחות מטרופולין – מידע כללי
חברת מטרופולין, תחבורה ציבורית בע"מ הוקמה בשנת 2002 בעקבות שיתוף פעולה בין החברות תור בוס, אתגל אחזקות וחברת מכשירי תנועה. החברה הוקמה בעקבות הרפורמה שיזם משרד התחבורה במטרה לעודד הצטרפות חברות חדשות לשוק התחבורה הציבורית ולייצר תחרות ביניהן. מטרופולין הפכה עם השנים לאחת מחברות לתחבורה ציבורית המובילות בישראל.
כיום מתפעלת חברת מטרופולין כמאתיים קווים באזור השרון ובאזור הדרום. המסלול מכסה אזורים נרחבים, ביניהם תל אביב, אשדוד, נס ציונה, ראשון לציון, רמלה, לוד, יבנה, גדרה, רחובות, קרית מלאכי, קרית גת, שדרות, נתיבות, באר שבע, דימונה, ירוחם, ערד ועוד. קווי החברה הם עירוניים ובין עירוניים ובערי השרון היא אחראית להפעלת כל הקווים הפנימיים.
החברה מספקת שירותי הסעה לנהל התעופה בין גוריון ממספר ערים מרכזיות בארץ ושירותי הסעת תלמידים באזורים בהם פועלים הקווים הרגילים. לחברת מטרופולין יש כתשע מאות כלי תחבורה.
כל האוטובוסים של חברת מטרופולין הם חדישים ומתקדמים וכוללם מיזוג ואבזור מושקע. בעתיד מתכננת החברה להתקין שקעי USB ולספק שירותי אינטרנט אלחוטי.
תעריפי הנסיעה באוטובוסי מטרופולין זהים לתעריפי חברות האוטובוסים האחרות בישראל. החברה עברה לכרטיסי רב קו במקום כרטיסי הנייר הישנים. כרטיסים אלו מאפשרים לרכוש כרטיסיה שבועית או חודשית ולקבל תעריפים מוזלים לאוכלוסיות הזכאיות לכך. אוכלוסיות אלו הן בני נוער עד גיל 18, סטודנטים ואזרחים וותיקים.אזרחים וותיקים זכאים להנחה של חמישים אחוזים מחיר נסיעה בודדת או ממחיר חופשי חודשי או רב קו אישי. גם בני נוער זכאים להנחה בגובה חמישים אחוזים עבור כרטיסיית נוער או רב קו כמו כן זכאים עיוורים לנסיעה בחינם. באמצעות טעינת כרטיס חכם מתאפשר במטרופולין מעבר חופשי בין קווים מפעילים שהם קווי מטרופולין, אגד, דן וקווים. ניתן לממש זכות זו במשך 90 דקות.

שירות לקוחות מטרופולין – מספרי טלפון ומידע חשוב
לרשות הנוסעים קיימים שני ערוצי מידע מועילים ויעילים:
• מוקד שירות לקוחות ומידע טלפוני: טלפון 1900-72-7509. המוקד פעיל עשרים וארבע שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. במוקד ניתן לקבל מענה מקיף אודות מסלולי הנסיעה, לוחות זמנים, תעריפי נסיעה לפי מסלול, שינויים זמניים במסלול ומידע חשוב נוסף.
• אתר אינטרנט: http://www.metropoline.com. באתר ניתן למצוא מידע מפורט ועדכני, חדשות רלוונטיות בנגע למסלולי הנסיעה ושיניים עקב עבודות בכביש או סיבות אחרות, חישוב תעריפים לפי מסלול נסיעה, ועוד.
כמו כן ניתן לפנות בכל שאלה, בקשה, תלונה או בירור באמצעות הדואר האלקטרוני: [email protected] . לשאלות ובירורים בנוגע לאובדן רכוש באוטובוס ניתן לפנות למחלקת אבידות" 03-6235917. שעות פעילות מחלקת אבידות הן בימים א'-ה', בין השעות 07:30-14:30.

שירות לקוחות מטרופולין – טיפים
באפשרותכם להכנס לאתר חברת מטרופולין, למלא טופס "הרשמה לעדכונים במייל" ולהתחיל לקבל מידע ועדכונים ישירות למייל. באופן זה תהיו הראשונים לדעת על שינויים בלוחות זמנים, שינויים עדכניים במסלול הנסיעה וכל מידע מועיל אחר.
עוד תמצאו באתר האינטרנט של חברת מטרופולין את רשימת כל התחנות בהן ניתן להטעין את כרטיסי רב קו.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


דרג את השירות

שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
יש לכם טיפים מועילים ועדכניים על מטרופולין שירות לקוחות?
נשמח אם תשתפו אותנו בתגובה לעמוד!

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לידיעתכם: אתר שירות לקוחות.com אינו מייצג ואינו קשור בשום צורה שהיא לחברות או המוסדות המצוינים באתר. המספר מעלה הינו מספר פרימיום בעלות רגילה בהתאם לתוכנית המשתמש ובתוספת של חמישים אגורות לדקה והוא חלק משירותי הקלטה ותיעוד השיחות כולל דירוג רמת שירות של החברות וטיפים של לקוחות לפני התקשרות עם מוקדי השרות השונים. האתר מרכז עבור הגולשים מספרי טלפון לשירות לקוחות ותמיכה טכנית כולל שירותי הקלטה ותיעוד השיחות לצרכי בקרה
Google+ | תקנון האתר