פז(פזומט) שירות לקוחות

פז(פזומט) שירות לקוחות

1900-72-4814
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

ימי ושעות פעילות המוקד:
ימים א'-ה': 7:00-17:00
שישי: המוקד אינו זמין.

פז (פזומט) שירות לקוחות – ערוצי שירות
פזומט נוסדה בשנת 1986, כחברת הבת של חברת האנרגיה המובילה בישראל – פז. החברה שמה לה למטרה לספק מערך שירותים מקיף לתדלוק ציי רכב באופן ממחושב לחברות בכל סדר גודל. במהלך השנים, פעילות החברה הסתעפה לתחומים נוספים, וכיום חולשת חברת פזומט על מערך פתרונות ייחודי לשליטה אופטימלית בכל הנוגע להוצאות הרכב. מעבר לערוץ השירות הראשי של חברת פזומט – התדלוק הממוחשב, פזומט מציעה לכלל לקוחותיה מגוון שירותים משלימים מקצועיים לרכב כמו חילוץ רכבים תקועים, רחיצת רכבים, תיקון תקרים ושאר שירותי רכב נחוצים שהופכים את המשימה המורכבת של החזקת צי רכבים לאפשרית בהחלט.

חברת פזומט, הנחשבת כיום לחברת התדלוק הממוחשבת המובילה בישראל, מציעה ללקוחותיה שירות יעיל ואפקטיבי לאורך כל הדרך, כאשר מערך הסליקה העצמאי שלה משדרג את רמות היעילות של החברה לרמה המקסימלית. במקביל, עומדת לרשות הלקוחות מחלקה ייחודית של קשרי לקוחות לשוק האנרגיה, המספקת ללקוחות פזומט פתרונות ישירים, ללא תלות בגורמי תיווך כאלה ואחרים. בין לקוחות החברה נמנים אלפי בתי עסק בישראל, מעסקים קטנים המחזיקים ברכבי חברה ספורים, ועד לחברות ענק ומוסדות המחזיקים בציי רכב מרשימים.

שירות נוסף שמציעה החברה להתנהלות עסקית יעילה הוא פז EAT – שירות משלים המספק שליטה מלאה על תחום ההסעדה של עובדי חברות בזמן אמת, ואף מאפשר חיסכון משמעותי בתקציב ההסעדה של עובדי החברה. במסגרת השירות עובדי לקוחות עסקיים המנויים על השירות יוכלו להזמין משלוחי מזון באמצעות אתר האינטרנט הייעודי בכתובת www.pazeat.co.il, או לרכוש ארוחות במאות מסעדות בכל רחבי הארץ וברשת YELLOW.
סניפי פזומט ממוקמים בפריסה נרחבת בכל רחבי הארץ, מצפון לדרום. באתר החברה בכתובת – www.pazomat.co.il ניתן לקבל מידע נרחב אודות שירותי החברה וליצור קשר עם נציגי השירות. לחילופין, ניתן ליצור קשר עם מערך שירות הלקוחות היעיל של חברת פזומט באמצעות הטלפון או באמצעות פקס.

חברת פז (פזומט) שירות לקוחות – טיפ
עם פנייתכם למוקדי השירות של חברת פזומט, מומלץ להכין מראש את פרטי הזיהוי של בית העסק שלכם. באופן זה, נציגי השירות של חברת פזומט יוכלו לספק לכם את השירות המהיר והיעיל ביותר.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


דרג את השירות

שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
יש לכם טיפים מועילים ועדכניים על פז(פזומט) שירות לקוחות?
נשמח אם תשתפו אותנו בתגובה לעמוד!

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לידיעתכם: אתר שירות לקוחות.com אינו מייצג ואינו קשור בשום צורה שהיא לחברות או המוסדות המצוינים באתר. המספר מעלה הינו מספר פרימיום בעלות רגילה בהתאם לתוכנית המשתמש ובתוספת של חמישים אגורות לדקה והוא חלק משירותי הקלטה ותיעוד השיחות כולל דירוג רמת שירות של החברות וטיפים של לקוחות לפני התקשרות עם מוקדי השרות השונים. האתר מרכז עבור הגולשים מספרי טלפון לשירות לקוחות ותמיכה טכנית כולל שירותי הקלטה ותיעוד השיחות לצרכי בקרה
Google+ | תקנון האתר