דרכים מקבוצת שחר שירות לקוחות

דרכים מקבוצת שחר שירות לקוחות

1900-72-4801
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

ימי ושעות פעילות המוקד:
ימים א'-ה': 24/7
שישי: לא ידוע.

דרכים מקבוצת שחר שירות לקוחות – ערוצי שירות
חברת דרכים מקבוצת שחר מספקת מבחר שירותי דרך מתקדמים, ונחשבת כיום לחברת שירותי הדרך והגרירה השנייה בגודלה במדינת ישראל, המספקת שירות ליותר מ 250,000 מנויים. חברת דרכים מציעה מבחר שירותי חירום מקצועיים, לצד מערך שירותי נוחות מתקדמים. צי השירות של החברה כולל 30 ניידות שירות ולמעלה מ – 120 רכבי גרירה עליהם מופקדים מיטב אנשי המקצוע שהינם בעלי ניסיון עשיר בתחום טכנאות הרכב. סטנדרט השירות של החברה גבוה, והיא רואה עצמה מחויבת לשירות מהיר, איכותי ומקצועי בכל שעה ובכל מצב. מערך השירותים המפותח של החברה מאפשר למנויי השירות לצאת לכביש בלב שקט ובביטחון, מתוך ידיעה כי בכל מקרה של תקלה, יקבלו גיבוי מלא מצד נציגי חברת דרכים. השירותים המשלימים שמספקת החברה, אשר אינם כלולים בקטגוריה של שירותי חירום, מיועדים לנהגים שזמנם יקר ואין בידם די זמן לטיפול השוטף ברכבם. תמורת תשלום שנתי, מטופל רכב הלקוח באופן האופטימלי, כולל לקיחת הרכב לטסט השנתי ולמגוון טיפולים שוטפים אשר מהווים מקור לבזבוז זמן יקר.
בין שירותי החברה:
– שירותי גרירה
– שירותי חילוץ
– שירות אספקת רכב חלופי במקרה הצורך
– שירות אספקת רדיו דיסק / MP3 חלופי
– כיסוי ביטוחי ותיקוני שמשות
– שירותי VIP: שירותי החלפת גלגלים, שירותי אכסון לילה וגרירת המשך, לקיחת הרכב לטסטים שנתיים ולטיפולים השוטפים הדרושים לשמירה על תקינות הרכב במהלך השגרה ומגוון שירותים נוספים.
מוקד השירות של חברת דרכים זמין בכל יום, 24 שעות ביממה. ניתן ליצור קשר באמצעות אתר החברה בכתובת www.shahar.com או באמצעות המוקד הטלפוני. לפנייה באמצעות הדואר: תובל 38 רמת גן, ת.ד.3650 מיקוד 52522.

דרכים מקבוצת שחר שירות לקוחות – מספר טלפון
לפניה לחברת דרכים ניתן לפנות בחיוג מקוצר במספר 1900-72-7478.
נציגי השירות של חברת דרכים ממתינים ללקוחות החברה עם ידע מקצועי ותודעת שירות גבוהה, במטרה לספק למנויים שירות מהיר, איכותי, מקצועי ונוח בכל מקרה של תקלה, כמו גם בזמני שגרה.

דרכים מקבוצת שחר שירות לקוחות – טיפ
בפנייה למוקד שירות הלקוחות של חברת דרכים מומלץ להכין מראש את פרטיכם האישיים, על מנת שנציגי החברה יוכלו לזהות אתכם במהירות ולהעניק לכם טיפול מהיר ויעיל. מעבר לכך, במידה והנכם עסוקים ומוצאים שעול הטיפול השוטף ברכב או ברכבים שלכם דורש מכם זמן יקר שלגמרי איננו מיותר עבורכם, מומלץ לשקול את השימוש בשירותי האקסטרה של חברת דרכים המיועדים ממש עבורכם. תמורת תשלום קבוע תוכלו להסיר מעל כתפיכם את משימת הטיפול ברכב, להפקיד את הרכב בידיים טובות וליהנות מזמן פנוי ומראש שקט.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


דרג את השירות

שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
יש לכם טיפים מועילים ועדכניים על דרכים מקבוצת שחר שירות לקוחות?
נשמח אם תשתפו אותנו בתגובה לעמוד!

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לידיעתכם: אתר שירות לקוחות.com אינו מייצג ואינו קשור בשום צורה שהיא לחברות או המוסדות המצוינים באתר. המספר מעלה הינו מספר פרימיום בעלות רגילה בהתאם לתוכנית המשתמש ובתוספת של חמישים אגורות לדקה והוא חלק משירותי הקלטה ותיעוד השיחות כולל דירוג רמת שירות של החברות וטיפים של לקוחות לפני התקשרות עם מוקדי השרות השונים. האתר מרכז עבור הגולשים מספרי טלפון לשירות לקוחות ותמיכה טכנית כולל שירותי הקלטה ותיעוד השיחות לצרכי בקרה
Google+ | תקנון האתר