סטארט שירות לקוחות

סטארט שירות לקוחות

1900-72-4877
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

ימי ושעות פעילות המוקד:
ימים א'-ה': 24/7
שישי: לא ידוע.

סטארט שירות לקוחות – ערוצי שירות
חברת סטארט מספקת מגוון שירותי דרך, חילוץ וגרירה ללקוחות פרטיים כמו גם לגורמים מסחריים. בין היתר, חברת סטארט מספקת שירותי "עזרה ראשונה", שירותי חילוץ וגרירה, שירותי פריצת מנעולים, שירותי רכב חלופי, שירותי חילוץ וגרירה לאופנועים, שירותי דרך למשאיות, ועוד. בין היתר, חברת סטארט מציעה מגוון שירותי חירום ושירותים משלימים, כמו כיסוי לתיקון שמשות מנופצות, כיסו לגניבת מכשיר רדיו – דיסק, שירותי החלפת גלגל, אספקת דלק, שירותי ייעוץ משפטי, שירותי ניהול תביעות אלמנטריות, ועוד. שירותי החברה מסופקים בפריסה ארצית. מוקד שירות הלקוחות של החברה זמין במשך כל ימות השנה, להוציא יום כיפור, ונציגי החברה עומדים לרשותכם בזמינות גבוהה, למתן שירות יעיל ומהיר. אתר החברה עומד לרשותכם בכתובת: www.startcar.co.il. כמו כן, ניתן ליצור קשר עם החברה באמצעות טלפון, פקס, דואר ודואר אלקטרוני.

סטארט שירות לקוחות – יצירת קשר
ליצירת קשר עם מוקד שירות הלקוחות של חברת סטארט חייגו: 1900-72-0026
לפניות באמצעות פקס: 04-8405342
לפניות בדואר אלקטרוני: [email protected]
לפניות באמצעות הדואר: שד' ההסתדרות 66 בנין אנג'ל (מול קניון לב המפרץ), ת.ד 25102 חיפה 31250

סטארט שירות לקוחות – טיפ
מומלץ לאחסן את מספר הטלפון של מוקד שירות הלקוחות של חברת סטארט בטלפון הנייד או במיקום זמין ברכב, למקרה הצורך. כמו כן, עם פנייתכם למוקד שירות הלקוחות של החברה, מומלץ להצטייד מראש בפרטי הזיהוי הרלוונטיים, וזאת על מנת שתוכלו לקבל את השירות היעיל והמהיר ביותר מצד נציגי השירות העומדים לרשותכם.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


דרג את השירות

שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
יש לכם טיפים מועילים ועדכניים על סטארט שירות לקוחות?
נשמח אם תשתפו אותנו בתגובה לעמוד!

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לידיעתכם: אתר שירות לקוחות.com אינו מייצג ואינו קשור בשום צורה שהיא לחברות או המוסדות המצוינים באתר. המספר מעלה הינו מספר פרימיום בעלות רגילה בהתאם לתוכנית המשתמש ובתוספת של חמישים אגורות לדקה והוא חלק משירותי הקלטה ותיעוד השיחות כולל דירוג רמת שירות של החברות וטיפים של לקוחות לפני התקשרות עם מוקדי השרות השונים. האתר מרכז עבור הגולשים מספרי טלפון לשירות לקוחות ותמיכה טכנית כולל שירותי הקלטה ותיעוד השיחות לצרכי בקרה
Google+ | תקנון האתר