סופרבוס שירות לקוחות

סופרבוס שירות לקוחות

1900-72-4808
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

ימי ושעות פעילות המוקד:
ימים א'-ה': 6:30-24:00
שישי: 6:30-16:30
(מוצ"ש: 21:00-24:00)

שירות לקוחות סופרבוס – סקירת חברה
חברת סופרבוס היא חברת תחבורה ציבורית. הוקמה בשנת 2000 במגמת משרד התחבורה לעודד ולאפשר תחרות בין חברות לתחבורה ציבורית.
פעילות חברת סופרבוס מתמקדת באשכול בית שמש ופרוזדור ירושלים בארבעה אשכולות עיקריים: בית שמש, מודיעין עלית, שוהם ורמלה- לוד. החברה מפעילה מעל אלף נסיעות יומיות בקווים עירוניים ובין עירוניים ומדי שנה נוסעים באמצעותה מעל תשעה מליון נוסעים.
חברת סופרבוס מספקת שירותי נסיעה חינם לילדים עד גיל 5 (חייבים בליווי מבוגר). כמו כן זכאים בני נוער להנחה של חמישים אחוזים ברכישת כרטיסיית נוער ובהצגת תעודת זהות או כרטיס תלמיד. אזרחים ותיקים זכאים אף הם להנחה בגובה חמישים אחוזים, נשים מגיל 60 וגברים החל מגיל 65. שוטרים וחיילים נהנים מנסיעה חינם עם הצגת תעודת שוטר או תעודת חוגר. עיוורים זכאים לנסיעה חינם בהצגת תעודת עיוור.
חברת סופרבוס מבצעת גם נסיעות מיוחדות בהזמנה מראש בכל חלקי הארץ. שירות זה כולל הסעות לארגונים ולמוסדות, הסעות תלמידים, טיולים ואירועי חברה בארגונים, תערוכות וכנסים ועוד. החברה מעמידה לרשות המזמינים אוטובוסים ומיניבוסים מרווחים וחדשניים, ההופכים את חוויית הנסיעה למושלמת. כלי תחבורה אלו כוללים מערכות WIFI, טלויזיה ו- DVD, אמצעי מיגון ובקרה מתקדמים וחדישים ועוד.
לאחרונה השיקה חברת סופרבוס אפליקציה אינטרנטית לטלפונים חכמים. האפליקציה מאפשרת קבלת מידע רלוונטי ועדכני ובזמן אמת, כמו קבלת מידע על זמני הגעת האוטובוס לתחנה בזמן אמת, מידע על מסלולי הנסיעה הכולל מרחק, משך הנסיעה והתעריף, מסלול עם מפה אינטראקטיבית המציגה את מיקום האוטובוס במסלול בזמן אמת, לוחות זמנים שבועיים, חדשות ועדכונים ועוד.
משרדי הנהלת החברה נמצאים באזור התעשייה נשר רמלה. פניות בכתב ניתן לשלח לכתובת: ת.ד. 3080 קרית הממשלה רמלה, 72100.

שירות לקוחות סופרבוס – טלפון
סופרבוס שירות לקוחות זמין לקהל הרחב בכל פנייה, בקשת מידע, עזרה, תלונה או הצעת ייעול.
• טלפון שירות לקוחות סופרבוס: 1900-72-7485
• פקס: 073-2226135
• אתר אינטרנט: http://www.superbus.co.il/index.php

שירות לקוחות סופרבוס – טיפים
מומלץ לעשות שימוש באפליקציה של חברת סופרבוס. מדובר באפליקציה אינטרנטית כך שאין צורך להוריד ולהתקין אותה. היתרון בשימוש באפליקציה הוא היכולת לקבל מידע בזמן אמת, על מיקומו המדויק של האוטובוס לו אתם ממתינים, פייה במסלול שלו על גבי המפה האינטראקטיבית, וחישוב מסלול הליכה מהיעד בו אתם מצויים אל תחנת האוטובוס בה עובר הקו בו אתם מעוניינים.
טיפ נוסף: השתדלו להתקשר לשירות הלקוחות לפני הנסיעה המתוכננת, כדי לתכנן את הזמנים בהם תצאו מהבית, עבודה וכדומה וללא לחץ.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


דרג את השירות

שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
יש לכם טיפים מועילים ועדכניים על סופרבוס שירות לקוחות?
נשמח אם תשתפו אותנו בתגובה לעמוד!

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לידיעתכם: אתר שירות לקוחות.com אינו מייצג ואינו קשור בשום צורה שהיא לחברות או המוסדות המצוינים באתר. המספר מעלה הינו מספר פרימיום בעלות רגילה בהתאם לתוכנית המשתמש ובתוספת של חמישים אגורות לדקה והוא חלק משירותי הקלטה ותיעוד השיחות כולל דירוג רמת שירות של החברות וטיפים של לקוחות לפני התקשרות עם מוקדי השרות השונים. האתר מרכז עבור הגולשים מספרי טלפון לשירות לקוחות ותמיכה טכנית כולל שירותי הקלטה ותיעוד השיחות לצרכי בקרה
Google+ | תקנון האתר